دانلود

دانلود نرم افزار، جزوه و سایر فایل ها

پرینت

تقریرات جرم‌شناسی استاد نجفی ابرندآبادی- به‌روزشده 1402

نوشته شده توسط حامد صفائی آتشگاه در . ارسال شده در کتاب و جزوه

تقریرات حاضر به‌کوشش آقای سیدپوریا موسوی، مورد ویراستاری عمیق قرار گرفته و در پرتو دیگر منابع علمی تولیدشده توسط استاد نجفی ابرندآبادی به‌روزرسانی شده است.

همواره تلاش خواهد شد تا نسخه جدید این تقریرات در همین پست قرار گیرد.

به‌امید انتشار کتاب جرم‌شناسی...

 

 

پرینت

تقریرات درس جامعه شناسی کیفری- پاییز 1395 (روزآمد مرداد 1400)

نوشته شده توسط حامد صفائی آتشگاه در . ارسال شده در کتاب و جزوه

تقریرات درس جامعه شناسی کیفری

استاد: علی حسین نجفی ابرندآبادی

تهیه و تنظیم؛ فرهاد شاهیده
بازخوانی: عارف خلیلی پاجی
(دانشجویان دکتری حقوق کیفری و جرمشناسی دانشگاه شهید بهشتی)

نیم سال اول تحصیلی ۱۳۹۶-۱۳۹۵

 

پرینت

تقریرات تاریخ حقوق کیفری استاد دکتر نجفی ابرندآبادی، ویراست بهار 1398

نوشته شده توسط حامد صفائی آتشگاه در . ارسال شده در کتاب و جزوه

جزوه حاضر، جدیدترین و آخرین جزوه تدریس‌شده توسط آقای دکتر نجفی ابرندآبادی است. این جزوه قبلاً منتشر شده بود و در بهار 1398 ویرایش شده است.

پرینت

نمونه تست حقوق جزای عمومی

نوشته شده توسط حامد صفائی آتشگاه در . ارسال شده در بانک سؤالات

دانشجویان محترم درس حقوق جزای عمومی 1 از سؤالات زیر به‌عنوان نمونه سؤال می‌توانند استفاده کنند.

شماره 1 تا 28

شماره 422 تا 427

در انتهای فایل، گزینه های صحیح اعلام شده است.نمونه دوم از سؤالات حقوق جزای عمومی


این فایل، مکمل فایل قبلی است.

 

 

پرینت

معرفی کتاب: بزه‌دیده‌شناسی فمنیستی

نوشته شده توسط حامد صفائی آتشگاه در . ارسال شده در کتاب و جزوه

بزه‌دیده‌شناسی  فمنیستی دیدگاهی بزه­دیده­ شناسانه است که پژوهش­ها، سیاست­ گذاری ­ها و عملکرد­ها را در حوزه جرم­شناسی متأثر ساخته است. این گرایش تعریف نوینی از پژوهش و مداخله در حوزه بزه­ کاری مردان در مقابل بزه­دیدگی زنان ارائه می­نماید. دغدغه این رشته مبارزه با تبعیض جنسیتی، تلاش برای کسب حقوق زنان و برابری جنسیتی است. بزه­ دیده ­شناسی فمنیستی با الهام­ گیری و کاربست رویکردهای مختلف فمنیستی از حوزه ­های مختلف در بزه‌دیده‌شناسی و پیشگیری از جرم، تلاش می­ کند اهداف از پیش تعیین شده خود را محقق سازد. از آنجایی­ که رویکردهای فمنیستی متعددند، دیدگاه ­های بزه‌دیده‌شناسی فمنیستی نیز انواع مختلف دارند ولی اشتراک عمده این دیدگاه­ ها این است که ماهیت جنسیتی بزه‌دیده‌شناسی را کشف نموده، بزه‌دیده‌شناسی را به عنوان محصولی از مناسبات قدرت در مفهوم عام به تصویر کشیده و تبعیض جنسیتی و انواع پیش­ داوری‌ها و تعصبات جنسیتی در حوزه قانون و عدالت کیفری را برجسته می­نمایند. آن­ها تلاش دارند بدین ترتیب زمینه­ ای را برای تعریف جایگاه و حقوق زنان در نظام عدالت کیفری فراهم نمایند.

آقای حمید رضا کریزی که تألیف اثر جاری تحت عنوان «بزه‌دیده‌شناسی فمنیستی» را بر عهده گرفته­ اند، از فارغ­ التحصیلان دغدغه­ مند، مستعد در مقطع کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم­شناسی دانشگاه فردوسی مشهد بوده­ اند. ذهن نقاد و تحلیل­ گر ایشان باعث شده است که یکی از موضوعات حساس و چالشی برای پژوهش خود برگزینند و انصافاً در حد خود از عهده طرح و تحلیل موضوع برآمده ­اند. امید است در آینده از نامبرده آثار بیشتری در این حوزه شاهد باشیم.

 

                      عبدالرضا جوان جعفری

          دانشیار گروه حقوق جزا و جرم­ شناسی دانشگاه فردوسی مشهد

 

در ادامه، صفحات ابتدایی این کتاب را می‌توانید دانلود کنید.

پرینت

تقریرات تاریخ حقوق کیفری استاد دکتر نجفی ابرندآبادی

نوشته شده توسط حامد صفائی آتشگاه در . ارسال شده در کتاب و جزوه

جزوه حاضر، جدیدترین و آخرین جزوه تدریس‌شده توسط آقای دکتر نجفی ابرندآبادی است.

ویرایش جدید این تقریرات:

تقریرات تاریخ حقوق کیفری استاد دکتر نجفی ابرندآبادی، ویراست بهار 1398

پرینت

تقریرات جامعه شناسی جنایی استاد دکتر نجفی ابرندآبادی ویرایش بهمن 1391

نوشته شده توسط حامد صفائی آتشگاه در . ارسال شده در کتاب و جزوه

 تقریرات درس جامعه شناسی جنایی (جامعه شناسی جرم) استاد دکتر علی حسین نجفی ابرندآبادی

تقریرات حاضر، در بهمن ماه 1391 توسط جناب آقای مجید صادق نژاد نایینی (دانشجوی دکتری حقوق کیفری و جرم شناسی دانشکدۀ حقوق دانشگاه شهید بهشتی) و با همکاری بنده تحت نظر استاد، مورد بازبینی و ویرایش قرار گرفته و باتوجه به پیشنهادات دانشجویان محترم در طول ترم گذشته مطالب زیادی به آن اضافه شده است.

همراهان گرامی با توجه به اصلاحات اساسی صورت گرفته توصیه می شود فایل های قبلی را حذف نموده و از ویرایش جدید استفاده نمایید.

 

نکته مهم (فروردین 1393): نمودار انواع محیط، که قبلا تنظیم شده بود، دارای ایرادی بوده است و به بازدیدکنندگان محترم توصیه می شود که از نمودار زیر استفاده کنند.

دانلود نمودارهای پیوست شده به تقریرات- به همراه نمودار جدید انواع محیط

پرینت

دانلود ویراست هفتم تقریرات مباحثی در علوم جنایی دکتر نجفی ابرندآبادی- از 1370 تا به امروز

نوشته شده توسط حامد صفائی آتشگاه در . ارسال شده در کتاب و جزوه

مجموعه تقریراتی که پیش رو دارید حاصل تقریرات استاد محترم جناب آقای دکتر علی حسین نجفی ابرندآبادی در رشته های مختلف علوم جنایی است که در مدت زمان بیش از دو دهه در کلاس‌های درسی ایشان تدریس شده است. تهیه، تنظیم، ویرایش و عرضه «مباحثی در علوم جنایی» از همان آغاز با هدف مهیا کردن امکان دسترسی برابر همه دانشجویان در سراسر ایران به این مباحث صورت گرفته است. هم اینک ویراست هفتم با همان هدف نهایی و عرضه می‌گردد.

از آنجایی که استاد به لحاظ تقید به احترام به دانشجو و پیشبرد علم، به طور مستمر در هر نیم سال تحصیلی با رصد تحولات علمی در حوزه های علوم جنایی در سطوح بین‌المللی و داخلی، موضوع کلاس‌های مقطع کارشناسی ارشد و دکتری را به روز می‌نمایند، در فاصله ویراست ششم و هفتم نیز، دو موضوع «جهانی شدن بزه کاری» و «جرم شناسی حقوق کیفری عمومی و آیین دادرسی کیفری» را تدریس نمودند که حاصل آن، اکنون در قالب ویراست هفتم تقدیم علاقمندان می‌شود. در این ویراست، علاوه بر دو جزوه جدید، محتوای برخی از مطالب ویراست قبل، از جمله جزوه جامعه شناسی جنایی و جامعه شناسی کیفری به مناسبت بازبینی و اصلاح شده است.

 قابل توجه کاربران محترم: نسخه جدید مجموعه تقریرات در سایت قرار گرفته است. لطفا جزوات سابق را پاک کرده و از جزوه به روز شده 1391 استفاده کنید.

پی نوشت فروردین ۹۳: نمودار انواع محیط، که قبلا تنظیم شده بود، دارای ایراداتی بوده است و به بازدیدکنندگان محترم توصیه می شود که از نمودار زیر استفاده کنند.

پی نوشت خرداد ۹۴: نمودار علوم جنایی ویرایش شده است. لطفا فایل زیر را مجدداً دریافت کنید.

دانلود نمودارهای پیوست شده به تقریرات- به همراه نمودار جدید انواع محیط و نمودار ویرایش شده علوم جنایی در خرداد ۹۴

 

پرینت

جرم‌شناسی نظری: جزوه تکمیلی کلاس دکتر نجفی ابرندآبادی

نوشته شده توسط حامد صفائی آتشگاه در . ارسال شده در کتاب و جزوه

بسمه‌تعالی

1ـ منبع تکمیلی جرم‌شناسی نظری، به زبان انگلیسی تهیه و تنظیم شده است. این جزوه، در کنار منابع فارسی، به‌عنوان منبعی تکمیلی برای کلاس درس آقای دکتر نجفی ابرندآبادی آماده شده و شامل مدخل‌هایی از «دایره‌المعارف جرم‌شناسی و عدالت کیفری»[1] می‌باشد. دانشجویان دوره دکتری، قاعدتاً در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد این نظریه‌ها را مطالعه کرده‌اند[2]. لذا هدف از تهیه این جزوه، از یک‌سو یادآوری مطالبی است که پیش‌تر فراگرفته شده‌اند و از سوی دیگر فراگیری جنبه‌های دیگری از نظریه‌های جرم‌شناسی است.

2ـ ویراستار ارشد دایره‌المعارف،(Jay S Albanese)  استاد دانشگاه ایالت ویرجینیا بوده و بیش از 25 سال سابقه فعالیت در حوزه جرم‌شناسی را دارد. تاکنون بیش از 15 کتاب، 70 مقاله و فصل کتاب از ایشان به چاپ رسیده است. از جمله آثار این جرم‌شناس برجسته به موارد زیر می‌توان اشاره داشت:

Jay S. Albanese, Organized Crime in Our Times, 5th ed. LexisNexis Matthew Bender, 2007

Jay S. Albanese, Combating Piracy: Intellectual Property Theft and Fraud, Transaction Publishers, 2011

Jay S. Albanese, Organized Crime: From the Mob to Transnational Organized Crime, 7th ed. Elsevier, 2015

با هدف انتشار اثری پربار و کم نقص، در کنار پروفسور جی اس. آلبنیز، 14 نفر ویراستار متخصص و صاحب تألیف انتخاب شده‌اند تا بدین‌سان، این اثر توسط چندین متخصص، افزون بر نویسنده اصلی آن مدخل بازبینی شود. در نهایت، دایره‌المعارف 2760 صفحه‌ای، طی 5 جلد و با 540 مدخل تنظیم شده و تقریباً همه حوزه‌های مختلف جرم‌شناسی و عدالت کیفری را از قبیل نظریه‌های جرم‌شناسی، علت‌شناسی، پیشگیری از وقوع جرم، عدالت ترمیمی، بزه‌دیده‌شناسی، بزهکاری کودکان و نوجوانان، دادگاه‌ها، کنش‌گران عدالت کیفری، جرایم و مجازات‌ها پوشش داده است. همچنین در انتهای هریک از مدخل‌ها، جهت مطالعه بیشتر، منابعی ذکر شده است. لذا این بخش نیز می‌تواند راهنمای مناسبی جهت یافتن منبع مطالعاتی در آن حوزه باشد.

در مقدمه جزوه توضیحات بیشتری را مشاهده خواهید کرد.

 

جرم شناسی نظری

دریافت فایل جزوه

پرینت

از جرم‌شناسی انتقادی تا جرم‌شناسی امنیتی- جدیدترین تقریرات کلاس درس استاد نجفی ابرندآبادی

نوشته شده توسط حامد صفائی آتشگاه در . ارسال شده در کتاب و جزوه

 تقريرات درس جرم­‌شناسی

(از جرم‌­شناسی انتقادی تا جرم‌­شناسی امنيتی)

استاد : دکتر علی­‌حسين نجفی ابرندآبادی

 تهيه و تنظيم: خانم سکینه خانعلی‌­پور واجارگاه و آقای مهدی قربانی

(دانشجویان دکتری حقوق کیفری و جرم­‌شناسی دانشگاه شهید بهشتی)

 نيم‌­سال دوم سال تحصيلی 92-1391

موضوع این نیم‌سال، بررسی رویکرد جدیدی در جرم‌شناسی است که با تسامح می‌توان آن را  «جرم‌شناسی امنیتی»، «جرم­‌شناسی خطر» یا «جرم­‌شناسی ریسک» یا «جرم­‌شناسی قانون و نظم» نامید. برای بررسی این جرم‌شناسی و به عنوان ورود به بحث، نخست در چند جلسه به دورنمای کلیِ جرم‌شناسی، جرم‌شناسی انتقادی، زمینه‌ها و عواملی که به نوعی در پیدایش و تغذیه‌ی جرم‌شناسی امنیتی نقش داشته‌اند و بسترهای ظهور جرم‌شناسی‌های تخصصی را فراهم کردند، پرداخته می‌شود (بخش نخست)، سپس، جرم‌شناسی امنیتی و پیامدهای آن بر حقوق کیفری و سیاست کیفری بررسی خواهد شد.

ضمناً به عنوان معادل عبارت جرم‌شناسی امنیتی، می‌توان از  Criminology of Security یا Security Criminology استفاده کرد.

متن تقریرات حاضر در شهریورماه 1393  مورد بازبینی قرار گرفته است. لذا از مخاطبان محترم تقاضا می‌شود نسخه‌های پیشین را از رایانه خود حذف کرده و نسخه فعلی را دریافت نمایند.

جهت مشاهده فایل تقریرات، به ادامه مطلب مراجعه کنید.

پرینت

معرفی کتاب: بزه‌دیده‌شناسی بیگانگان

نوشته شده توسط حامد صفائی آتشگاه در . ارسال شده در کتاب و جزوه

کتاب "بزه دیده شناسی بیگانگان" توسط انتشارات مجد منتشر شد.

این کتاب که در زمینه بزه دیده شناسی به موضع بزه دید گی بیگانگان می پردازد پژوهشی میان رشته ای است که از مطالعات بزه دیده شناسی، جرم شناسی، جامعه شناسی، حقوق کیفری و حقوق بین الملل خصوصی بهره برده و تقسیم بندی جامع تری از بزه دیدگان خاص ارائه می دهد.

"بزه دیده شناسی" از رشته های نوظهور علوم جنایی است که از طرفی به مطالعه نقش و سهم بزه دیده در پدیده جنایی می پردازد(بزه دیده شناسی علمی) و از طرف دیگر نیازها و حمایت های مادی و معنوی بزه دیده را بررسی می کند(بزه دیده شناسی حمایتی). در بزه دیده شناسی حمایتی قشرهای خاصی از جامعه که میزان آسیب پذیری آنها به دلیل ویژگی های آسیب پذیرانه ی اجتماعی، شخصی و یا اجتماعی – شخصی نسبت به سایر اقشار جامعه بیشتر است مورد مداقه ی بیشتری قرار می گیرند که اصطلاحا به آنها "بزه دیدگان خاص" و یا "بزه دیدگان آسیب پذیر" اطلاق می شود.

گسترش روابط بین کشورها، مهاجرت های بین المللی، پناهندگی، صنعت توریسم و عواملی مانند آنها از جمله دلایل حضور شهروندان سایر کشورها در کشور ثالث می گردد که در حقوق بین الملل خصوصی با عنوان "بیگانگان" شناخته می شوند . هر یک از این عوامل دارای ویژگی های خاصی هستند که با توجه به ماهیت آن عامل، می تواند شخص بیگانه را در معرض آسیب پذیری قرار دهد. به طور مثال وضعیت پناهندگان در کشور پناهنده پذیر در صورت عدم رعایت حقوق انسانی، عدم ارائه خدماتی از قبیل بهداشت و آموزش و عدم برخورداری از کار و درآمد، با دشواری مواجه می شود که علاوه بر سوق دادن آنها به سوی انحراف یا بزهکاری، زمینه ساز بزه دیدگی آنان نیز می شود. در مواقعی که ویژگی های آسیب پذیرانه ی اجتماعی مانند "پناهندگی" با ویژگی های آسیب پذیرانه ی شخصی مانند "کودکی" جمع می شود، احتمال بزه دیدگی شخص نیز افزایش می یابد.

کتاب "بزه دیده شناسی بیگانگان" با تکیه بر مطالعات جرم شناختی و بزه دیده شناختی، در بخش نخست اقسام بیگانگان را بر پایه تقسیم بندی مقتبس از حقوق بین الملل خصوصی در طبقه بندی جامعی مورد بررسی قرار داده و علاوه بر مطالعه علت شناختی بزه دیدگی بیگانگان، به تبیین تقسیم بندی دقیق تری از بزه دیدگان خاص می پردازد. در بخش دوم کتاب با توجه به شرایط خاص کشور ایران از لحاظ گردشگری، مهاجرت، پناهندگی و ... ، تحلیل حقوقی از حمایت کیفری قانونگذار ایران از بزه دیدگان بیگانه در دو سطح قوانین داخلی و اسناد و کنوانسیون های بین المللی ارائه شده است.

کتاب حاضر توسط محسن بیات(کارشناس ارشد رشته حقوق جزا و جرم شناسی) تألیف گشته و دکتر مهرداد رایجیان اصلی(عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس) دیباچه ای را بر آن نگاشته است.

 

victimology-of-foreigners

 دریافت صفحاتی از کتاب

پرینت

گزارش نشست «قانون پیشگیری از جرم؛ از تدوین تا تصویب» در دانشگاه تربیت مدرس

نوشته شده توسط حامد صفائی آتشگاه در . ارسال شده در صوتی - تصویری

نشست علمی «قانون پیشگیری از جرم؛ از تدوین تا تصویب» با سخنرانی استاد دکتر علی حسین نجفی ابرندآبادی؛ آقای دکتر عباس شیری و آقای دکتر محمد فرجیها روز سه شنبه  1394/8/12 ساعت  17:30 – 15 در  سالن استاد شکویی دانشکده علوم انسانی دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد.

دانلود گزارش نشست

به مرور زمان فایل هایی در مورد این نشست در سایت قرار خواهم داد.

دانلود سخنرانی استاد نجفی ابرندآبادی، تحت عنوان پیشگیری از جرم: از آموزه‌های جرم‌شناختی تا قانون‌گذاری جرم‌شناختی

 در صفحه ۹۲ فایل زیر لایحۀ پیشگیری از جرم توسط استاد نجفی ابرندآبادی و آقای دکتر عباس شیری بررسی شده است

 سخنرانی‌ها و مصاحبه‌های قدیمی و نایاب دکتر نجفی ابرندآبادی

  بررسی لایحه پیشگیری از وقوع جرم ( با رویکرد قضایی)

بررسی لایحه پیشگیری از وقوع جرم (با رویکرد انتظامی)

گفت و گو با استاد نجفی ابرندآبادی با موضوع بند ۵ اصل ۱۵۶ قانون اساسی

پرینت

سه مصاحبه در مورد بزه‌دیدگی اطفال و پیشگیری از جرم به همراه معرفی چند کتاب

نوشته شده توسط حامد صفائی آتشگاه در . ارسال شده در کتاب و جزوه

 برای پست امروز آزمون آنلاین حقوق فایل سه مصاحبه از استاد نجفی و همچنین معرفی سه کتاب انگلیسی در زمینه مرتبط با مصاحبه ها درنظر گرفته شده است.

1. بزه‌دیدگی اطفال (2 مصاحبه و بحث همراه با الحاقات)

در زمینه بزه‌دیدگی اطفال مطالعات متعددی صورت گرفته است. یکی از مصاحبه‌های استاد نجفی نیز در این زمینه راهگشای محققان خواهد بود. البته کتاب، مقاله و پایان‌نامه های متعددی در این زمینه نگاشته شده است که یکی از این موارد پایان‌نامه پیشگیری از بزه دیدگی اطفال در ایران و آمریکا میباشد. این پایان نامه به راهنمایی استاد توسط آقای حسین‌علی عطوف، (یکی از دانشجویان کارشناسی ارشد دانشگاه امام صادق(ع) در سال 86) دفاع شده است.

2. پیشگیری از جرم، مفهومی است که محققین باسابقه جرم‌شناسی بهتر از هرکسی می‌دانند که با تلاش چه کسی در ایران به جایگاه فعلی نائل آمده است! جایگاهی که مقنن یک نظام را برآن داشته است تا تدابیر پیشگیری از جرم را وارد قوانین مصوب خویش سازد. طبعاً همگان بر این واقفیم که در این زمینه تحقیقات متعددی صورت پذیرفته است؛ از جمله تحقیقاتی که دارای impact factor بالایی است رساله دکتری آقای دکتر شهرام ابراهیمی می‌باشد. در این زمینه استاد نجفی ابرندآبادی گفتگویی با مجله تعالی حقوق داشته‌اند که در دسترس همگان نبود و به همین دلیل در سایت قرار گرفته است.

در ادامه مطلب، به همراه لینک دانلود فایل‌ها، چند کتاب معتبر نیز معرفی شده‌اند.

پرینت

دانلود دیباچه های نگارش یافته توسط استاد دکتر علی حسین نجفی ابرندآبادی

نوشته شده توسط حامد صفائی آتشگاه در . ارسال شده در کتاب و جزوه

 مجموعه حاضر شامل بیش از 70 دیباچه از دیباچه های نگارش یافته توسط استاد دکتر علی حسین نجفی ابرندآبادی است که توسط آقای مجید صادق نژاد نائینی جمع آوری و در شکل مجموعه حاضر در اختیار پژوهشگران قرار می­گیرد.

نگارنده امید واثق دارد که مطالب این مجموعه بتواند به دانشجویان محترم حقوق به ویژه در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری حقوق کیفری و جرم­شناسی کمک شایانی نماید. قصد نگارنده بر این است که انشاالله در ویراست های بعدی دیباچه­ ها و سخنرانی­های جدیدی که توسط استاد نگاشته و ایراد می­شود را به مجموعه حاضر اضافه نماید و این روند به فضل اللهی ادامه داشته باشد و بر خداست که راه گشاید و رونده را راه نماید. انشالله تعالی.

با کلیک بر روی عکس زیر فایل PDF فشرده شده 9 مگابایتی دانلود می شود؛


دیباچه دکتر نجفی ایرندآبادی

و آخر دعوانا ان الحمدلله رب العالمین و صلی الله علی محمد و آله الطاهرین.

 دوستان اطلاع دادند برخی از صفحات فایل قبلی برعکس اسکن شده و نمی توان به خوبی مطالعه کرد. کاربر محترم، جناب آقای محسن نورپور زحمت ویرایش فایل و رفع ایرادات اسکن را کشیدند.

 

پرینت

جزوه جدید جامعه شناسی کیفری 1392-1391- ویراست آبان 1392

نوشته شده توسط حامد صفائی آتشگاه در . ارسال شده در کتاب و جزوه

جزوه جدید جامعه‌شناسی کیفری

حاصل تدریس استاد دکتر علی‌حسین نجفی‌ابرندآبادی

نیم‌سال دوم سال تحصیلی 1392-1391

دوره دکتری حقوق کیفری و جرم‌شناسی

دانشگاه تهران(پردیس قم)

(بازبینی شده)

   جهت مشاهده توضیحات و لینک دانلود فایل تقریرات، بر روی ادامه مطلب کلیک کنید.

پرینت

جزوه مهمترین تغییرات قانون مجازات اسلامی 1392

نوشته شده توسط حامد صفائی آتشگاه در . ارسال شده در کتاب و جزوه

با تغییر قانون مجازات اسلامی 1392، نیاز به منابع منطبق با قانون فوق احساس شده است و پژوهشگران مختلفی اقداماتی در جهت گردآوری تحولات این قانون داشته‌اند. جناب آقای مرتضی یزدانی (کارشناس ارشد حقوق جزا و جرم‌شناسی) نیز فایل 60 صفحه‌ای تهیه کرده‌اند که در این جزوه به اهم تغییرات قانون جدید پرداخته شده است.

از ایشان بابت نشر رایگان اطلاعاتشان تشکر می‌کنیم.

دانلود جزوه قانون مجازات اسلامی

پرینت

دانلود اضافات و اصلاحات کتاب آیین دادرسی کیفری - دکتر علی خالقی

نوشته شده توسط حامد صفائی آتشگاه در . ارسال شده در کتاب و جزوه

مخاطبان محترمی که کتاب آیین دادرسی کیفری استاد گرانقدر جناب آقای دکتر علی خالقی (عضو هيأت علمی دانشگاه تهران) را در اختیار دارند، می توانند فایل اصلاحاتِ چاپ دهم تا نوزدهم کتاب ایشان را از لینک زیر دانلود کنند. فایل زیر با رضایت ناشر در سایت قرار گرفته است.

مقالات دیگر...

مطالب مرتبط