پرینت

تقریرات درس جامعه شناسی کیفری استاد دکتر نجفی ویرایش آذر 1391

نوشته شده توسط حامد صفائی آتشگاه در . ارسال شده در کتاب و جزوه

در کنار رشته جامعه­ شناسی جنایی، رشته مطالعاتی یا تخصصی دیگری در علوم جنایی تجربی، شاخۀ تحلیلی – تفسیری با عنوان " جامعه شناسی کیفری"وجود دارد. قید یا صفت کیفری در این عنوان بر وزن حقوق کیفری استعمال می­شود. جامعه­ شناسی کیفری، مطالعه فرآیند تولد، شکل­ گیری و کارکرد و­ عملکرد نهادهای­ کیفری، قانونگذاری کیفری، فرآیند رسیدگی – دادرسی کیفری، سازمان و تشکیلات عدالت کیفری (پلیس – دادسرا – دادگاه )، مجازات­ها و نهادهای متولی اجرای احکام کیفری (زندان، بازداشتگاه و موسسه­ های مشابه، مددکاری اجتماعی و...) و به طور کلی تحلیل تصمیمات قضایی، آثار مجازات­ها در جامعه و... می­ باشد. بدین ترتیب در جامعه­ شناسی کیفری، کلیه تاسیسات حقوق کیفری و نظام کیفری، از منظر جامعه­ شناسی مورد بررسی، مقایسه، برآورد و نقد قرار می­ گیرند. پس اگر عنوان جامعه ­شناسی حقوق کیفری نیز به کار برده شود، مترادف با جامعه­ شناسی­ کیفری خواهد بود.

  طیف وسیعی از دانشجویان حقوق کیفری با استاد دکتر علی حسین نجفی ابرندآبادی آشنایی دارند و البته سعی می کنند که همیشه به جدیدترین جزوات استاد گرانقدر دست پیدا کنند. در این مطلب، جزوه ایشان در زمینه جامعه شناسی کیفری ارائه شده است. البته جزوه جدید ایشان که مطالب جدیدتری دارد ، در سایت قرار گرفته است.

 جهت دانلود فایل تقریرات، بر روی ادامه مطلب کلیک کنید.

نکته مهم (فروردین 1393): نمودار انواع محیط، که قبلا تنظیم شده بود، دارای ایرادی بوده است و به بازدیدکنندگان محترم توصیه می شود که از نمودار زیر استفاده کنند.

دانلود نمودارهای پیوست شده به تقریرات- به همراه نمودار جدید انواع محیط


گردآوري و تنظیم: آقای دکتر بهروز جوانمرد
بازخوانی: سرکار خانم زینب باقري نژاد و آقایان سید مهدي سیدزاده ثانی و مجید صادق نژاد نایینی
(دانشجویان دکتري حقوق کیفري و جرمشناسی دانشگاه شهید بهشتی )
نیمسال نخست 1388-1389 دوره دکتری دانشگاه شهید بهشتی
این جزوه توسط جناب آقای مجید صادق نژاد نایینی با اعمال ملاحظات آقایان دکتر شهرام ابراهیمی، جعفر فلاحی، پدرام توپشکن و حامد صفائی زیر نظر استاد، در آذر 1391 مورد بازبینی و اصلاح قرار گرفته است.

با کلیک بر روی عکس زیر فایل PDF فشرده شده 1مگابایتی دانلود می شود.

جامعه شناسی کیفری ویرایش آذرماه - نسخه دوم

 

دانلود از لینک دیگر

جامعه شناسی کیفری ویرایش آذرماه - نسخه دوم

 

نوشتن دیدگاه

لطفاً نظر خود را در این کادر وارد کنید

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

دیدگاه‌ها   

در رکاب بی نظیر
+1 #4 مدد حقوقیدر رکاب بی نظیر 1392-09-17 05:43
با سلام خدمت شما بزرگواران-باور کنید سایتی که این چنین بدون هیچ چشمداشتی و با ظرافت و حوصله به مباحث پر داخته من تا االان باور کنین ندیده ام.(این اغراق نیست)
همانطور که گفته بودید سوالات را در قسمت کامنت گذاشتم.وزیاد هم نمی خواهم وقت شما را بگیرم
1)با توجه به اینکه رسالت دانشگاه آزاد بر مبنای جذب دانشجوست،اولا ظرفیت در محل های آن تخمینا وتقریبا چقدر است؟ ثانیا آیا ظرفیت های هر محل با سایرواحد ها متفاوت است؟(مثلا در ارشد آزاد می گفتند هر واحد18 نفر اما در 2مرحله تکمیل ظرفیت مثلا واحد چالوس تا بالای110نفر را گرفتند)
2)آیا مصاحبه فقط در تهران می باشد یا هر واحدی که انتخاب نموده ایم مصاحبه نیز در همانجا صورت می گیرد؟ثانیا مصاحبه کنندگان از استادان بالای حقوقی مثل میرمحمد صادقی،گلدوزیانو ..هستند یا غیر اینها؟
3)فردی که مقاله ورزومه ندارد اما استعداد بیان و انگیزه وموضوع خوب پایان نامه و توکل بر خدا دارد در مصاحبه آزاد قبول می شود؟
4ِ)آیا اینها می توانند برای آزمون کتبی دکتری آزاد کافی باشند:lawtext(م تون)،دکترشیروان ی(متون)،دکتر اردبیلی(عمومی)،دکترمیرمحمد(اختصاصی)،دکترخالقی(کیفری)+قوانین
5)به غیر از(جرم وجرم شناسی رابرت وایت مترجم سلیمی)و(جامعه شناسی جنایی دکتر نجفی)به فرموده شما،(آزاد)آیا کتب دیگری را مناسب می دانید
اینها نیز به نظر شما مناسب هستند یا اینکه نظر دیگری دارید؟(عدالت ترمیمی دکترغلامی.مبانی جرم شناسی کی نیا.جرم شناسی نجفی توانا)
-------------------------
ُسلام. نظر لطفتان است.
1. متاسفانه در این زمینه اطلاعاتی ندارم. 2. مصاحبه در واحد انتخاب شده است قاعدتا! مگر حالت استثنایی ای پیش بیاید ، که من ندیدم! در مصاحبه سال گذشته علوم و تحقیقات، اساتیدی چون آقایان دکتر آشوری، شامبیاتی و صفاری و خانم دکتر مهرا حضور داشتند. 3. بله. حتی در دانشگاه دولتی بوده اند کسانی که بدون مقاله علمی-پژوهشی پذیرش شده اند. 4. آزمون کتبی را ندیده ام. احتمالا سوالاتش را در سایت ها بفروشند. 5. کتاب دکتری نجفی توانا که باید مطالعه شود. چون ایشان استاد تهران مرکز هستند. اما دو مورد دیگر را نمی دانم.
نقل قول کردن
مجتبی-خوزستان
0 #3 تشکرمجتبی-خوزستان 1391-09-18 20:00
سلام و عرض ادب
باز هم سپاسگزاری میکنم
فقط یه درخواست کمکی داشتم اگر امکان داره جزوات دیگر اساتید و نیز جزوات موسسه دادافرین رو هم قرار بدید چون من و افرادی مثل من که فاصله چند صد کیلومتری دارند و توانای دسترسی به این موسسات رو ندارند این جزوات کمک زیادی میکنه یا در صورتی که نمیتونید قرار بدید یا اجازه ندارید در صورت دسترسی به جزوات لطف در حق ما بکنید و برای من ایمیل کنید.
--------------------------------------------
سلام. دسترسی ندارم. انتشارات داخل موسسه دادآفرین، جزوات را می فروشد. اصفهان! تا تهران هم 4 ساعت بیشتر فاصله نیست. البته شخصا به معتقدم بایستی منابع اصلی مطالعه شود.
نقل قول کردن
جزا
+2 #2 تقریرات درس جامعه شناسی کیفری استاد دکتر نجفی ویرایش آذر 1391جزا 1391-09-08 15:18
سلام.جزوه ی جدید استاد (جامعه شناسی کیفری) حدود 90 صفحه بیشتر نیست.خواندن همین کفایت میکنه یا جزوه ی قبلی رو هم بخونیم؟و حذفیات که متعلق به جزوه ی قبلی هست برای این جزوه هم صدق میکنه؟ لطف کنید یک توضیحی بدید.ممنون
---------------------------------------------
با سلام. خواندن همین کفایت می کنه. این جزوه، همان جزوه 138 صفحه ای قبلی هست که ویرایش شده (فونت ها و فاصله بین خطوط کم شده،حدود 10 صفحه حذف شده،حدود2-3 صفحه اضافه شده.) سوالات از صفحه 21 به بعد طرح خواهد شد. یعنی عملا 60 صفحه هم نمیشه. موفق باشید
نقل قول کردن
حامد ز
+1 #1 تقریرات درس جامعه شناسی کیفری استاد دکتر نجفی ویرایش شهریور 1391حامد ز 1391-09-07 07:06
سلام آقای صفایی ! پس اون جزوه جامعه شناسی کیفری که حدود 130 صفحه بود چی ؟ قبلا گفته بودند از اون امتحان میگیرن !
-----------------------
این جزوه، تقریبا همان جزوه سابق است. برخی از موارد حذفی/اضافه شده را عرض کردم دربالا.
نقل قول کردن

مطالب مرتبط